Ūdens būve

Ūdens attīrīšanas iekārtas - „ANION-DUPLEX”

Anion

~ Mīkstina ūdeni

~ Attīra ūdeni no dzelzs

~ Samazina organiskos savienojumus

~ Samazina amoniju

~ Samazina sūlfātus

~ „ANION-DUPLEX” sērijas iekārtu raksturojums:

Lielākoties iekārtas izmanto, lai mīkstinātu ūdeni un attīrītu no organiskajiem savienojumiem (Oksidējamības), taču papildus iekārta samazina arī ūdenī esošo dzelzs, mangāna un amonija jonu daudzumu.

„ANION” sērijas attīrīšanas iekārtas vairāk ir piemērotas komerciāliem objektiem, viesu namiem, daudzdzīvokļiu namiem, viesnīcām, ražotnēm, ciematiem u.c.

„ANION-DUPLEX” sērija atšķiras no parastā tipa iekārtām ar to, ka šiem modeļiem tiek izmantotas divas filtrējošās spiediena tvertnes. Līdz ar to ir iespējama nepārtraukta ūdens padeve patērētājam, pat reģenerācijas laikā.

~ Īss iekārtu darbības princips:

Ūdens attīrīšanas iekārtas spiediena tvertnes ir pildītas ar „Katjonīta” un „Anjonīta” apmaiņas slāni (jonu apmaiņas sveķi). Šis slānis piesaista (absorbē) no tvertnei cauri tekoša ūdens kalcija, magnija, dzelzs, amonija u.c. jonus. Neattīrītais ūdens daudzums (m³), plūstot cauri tvertnes tilpnē atrodošajam slānim, pakāpeniski samazina šī slāņa darbības spējas. Un tāpēc šis slānis periodiski ir jāatjauno. Atjaunošanās notiek automātiski skalojot slāni ar sāls šķīdumu. To sauc par filtra reģenerāciju. Reģenerācijas laikā sakrājušies elementi (Ca, Mg, Fe, u.c.) tiek izskaloti kanalizācijā. Kad reģenerācijas process ir beidzies, iekārta atkal ir gatava darbībai, ūdens attīrīšanai. Iekārta darbojas automātiskā režīmā ar vadības mehānisma palīdzību.

Iekārtai ir divas spiediena tvertnes, kas pievienotas pie ūdens sistēmas. Ūdens plūsma tiek nodrošināta caur abām tvertnēm. Katrai tvertnei ir uzmontēts vadības bloks. Katrai tvertnei uz ūdens izvada cauruļvada ir uzmontēts elektriskais vārsts. Elektriskais vārsts ir paredzēts, lai iekārtas reģenerācijas laikā neattīrītā ūdens padeve nenokļūtu sistēmā pie patērētāja. Piemēram, kad viena tvertne veic iekārtas reģenerāciju, vārsts aizver ūdens izvadu no šīs tvertnes. Tikmēr ūdens padeve tiek nodrošināta caur otru tvertni. Šajā mirklī kopējās iekārtas attīrīšanas ražība un caurplūde samazinās par 50%, taču pēc reģenerācijas beigām jauda atkal atjaunojās un iekārta darbojās ar 100% ražību. Reģenerācijas process lielākoties tiek ieregulēts nakts režīmā, un tā ilgums ilgst apmēram 1,5-2,5h (atkarībā no iekārtas modeļa).

Vadības mehānisms ir pilnībā aprīkots ar nepieciešamajām funkcijām, lai varētu nekļūdīgi ieregulēt katram klientam individuāli nepieciešamos uzstādījumus, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem, ūdens spiedieniem, u.t.t.. Vadības mehānisms ir aprīkots ar ūdens patēriņa skaitītāju, kurš nodrošina iekārtas reģenerācijas intervālu (skaita litrus līdz nākošajai reģenerācijai), tādejādi nodrošinot reaģenta „Sāls” patēriņa un notekūdeņu ekonomiju.

~ Ūdens attīrīšanas spēja:

 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā kopējās cietības (H) koncentrācija ūdenī - max.30ekv-mmol/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija ūdenī - max. 30mg O2/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā amonija (NH4) koncentrācija ūdenī - max. 5mg/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija ūdenī – max. 2mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis:

 • Kopējās cietības (H) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - < 0,5 ekv-mmol/l.
 • Kopējā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <3,0mg O2/l.
 • Kopējā amonija (NH4+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,5 mg/l.
 • Kopējā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,2 mg/l.

~ Iekārtu attīrīšanas ražība un caurplūdes:

Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).

Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

Modelis Iekārtas attīrīšanas ražība Maksimālā iekārtas caurplūde
ANION-305 DUPLEX 1,8 m³/h 10,0 m³/h
ANION-1000 DUPLEX 2,0 m³/h 9,8 m³/h
ANION-1500 DUPLEX 2,4 m³/h 9,6 m³/h
ANION-2000 DUPLEX 3,0 m³/h 8,8 m³/h
ANION-3000 DUPLEX 3,4 m³/h 8,0 m³/h
ANION-4000 DUPLEX 4,0 m³/h 7,6 m³/h
ANION-6000 DUPLEX 5,0 m³/h 7,0 m³/h
ANION-8000 DUPLEX 7,0 m³/h 7,0 m³/h

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji:

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas.

Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti.

Iekārtu būtiskākās sastāvdaļas ir vadības mehānisms un jonu apmaiņas materiāls. Ar 10 gadu pieredzi ūdens attīrīšanā uzskatam, ka kvalitatīvākie ir ASV „Clack corporation ražotie mehānismi, savukārt pildījumi Vācijā „Lanxess” ražotie.

„ANION” komplektācijās tiek izmantoti:
Vadības mehānisma modelis: „CLACK WS-EI vai CI”
Katjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S1567”
Anjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S6368A”

SVARĪGI! ANJONĪTA un KATJONĪTA proporcijas, daudzumi tiek rēķināti vadoties pēc konkrētā objekta ūdens analīžu rezultātiem, tāpēc katram proporcijas būs atšķirīgas.

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

Iekārtas garantija: 3 gadi.

Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Konsultācijas uz vietas birojā sniedzam tikai pēc iepriekšējas vienošanās!  
   Pirmdiena:   9:00 - 18:00
   Otrdiena:     9:00 - 18:00
   Trešdiena:   9:00 - 18:00
   Ceturtdiena: 9:00 - 18:00
   Piektdiena:   9:00 - 17:00
   Sestdiena un svētdiena: Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 22301342 
   Serviss: +371 29182508
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve